„Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”

( Ralph  Waldo  Emerson )

                   Kierując się tą myślą uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „ Wiązówka błotna – niedoceniany przyjaciel”, zorganizowanym przez Fundację Sztuk i Dialogu, Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Konkurs był częścią projektu dotyczącego roślin leczniczych w Dolinie Narwi. Tematem konkursu była wiązówka błotna. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na tę roślinę i przypomnienie jej cennych właściwości leczniczych. Dzieci przy okazji poznawania ziołolecznictwa, rozwijały swą spostrzegawczość, kształtowały emocjonalny stosunek z przyrodą oraz uczyły się poszanowania dla otaczających je pospolitych roślin, często kojarzonych tylko jako uciążliwe chwasty.

            23 października  (sobota) 2021 r., o  godz. 10.00 w siedzibie Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie, ul. Główna 38, 18-421 Piątnica, nastąpił punkt kulminacyjny,  dzieciom zostały wręczone upominki i dyplomy. Łącznie w konkursie przyznano 7 nagród, 8 wyróżnień i 22 prace zakwalifikowano na wystawę.

         Prace oceniała Komisja konkursowa w składzie: Ewa Skłodowska, Roman Borawski, Mariusz Dobkowski.

                                Lista osób nagrodzonych z naszej szkoły:

Nagrody:

1.Liliana Mroczkowska z klasy III - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska

2. Weronika Puchalska z klasy IV - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska

Wyróżnienia:

1. Maja Cendrowska z klasy III – SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska

 

Prace zakwalifikowane na wystawę:

  1. Hanna Barszcz z klasy I – SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska
  2. Julia Olszewska z klasy III – SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska
  3. Lena Tyśkiewicz z klasy II - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska
  4. Malwina Mroczkowska z klasy I - SP w Rakowie – Boginiach - opiekun – Olga Zalewska
  5. Jowita Cwalina z klasy III - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska
  6. Wiktor Kalski z klasy II - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska
  7. Kacper Sokołowski z klasy VII - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska
  8. Tomasz Wykowski z klasy VII - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska
  9. Edyta Rutkowska z klasy VII - SP w Rakowie – Boginiach, opiekun – Olga Zalewska

             Gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                               Zalewska Olga