W dniach 11 – 20 grudnia, 15 uczniów naszej szkoły z klas VI – VIII wzięło udział w ogólnopolskiej grywalizacji „Gdzie jest Mikołaj?” Podczas rywalizacji uczniowie wykonywali różne zadania logiczne i z zakresu geografii. Te drugie wymagały ogromnej wiedzy, ale też niekiedy sprytu i umiejętności korzystania z różnych źródeł wiedzy.

Zabawa odbywała się online. Codziennie o godzinie 19, jednocześnie na stronie projektu i platformie Genially, pojawiała się dwuetapowa zagadka, której rozwiązaniem była nazwa miasta z Trasy Mikołaja. Należało w jak najszybszym czasie uporać się z zadaniami, aby pojawiła się możliwość przesyłania formularza odpowiedzi. Dopiero po znalezieniu swoich danych na bardzo długiej liście uczestników, zapisaniu kodu szkoły, wpisaniu poprawnego hasła i przesłaniu tych danych, można było odetchnąć. Liczyła się kolejność oddawania odpowiedzi. Ani presja czasu, ani pojawiające się problemy z połączeniem internetowym nie zniechęciły naszych uczniów.

W projekcie uczestniczyło 130 szkół z całej Polski, prawie 200 zespołów uczniowskich (5-osobowych).

Nasze zespoły:
I.
Adrian Tarnacki
Michalina Ptak
Karolina Lipińska
Michał Męczkowski
Bartosz Szabłowski

II.
Julia Konopka
Jakub Konopka
Konrad Sikora
Weronika szumowska
Gabriel Sobuta

III.
Sandra Bagińska
Piotr Borawski
Julia Sokołowska
Wiktoria Wojewoda
Weronika Pieńkowska

WYNIKI:
Ranking szkół – 64 miejsce
Ranking zespołów:
48 miejsce – II zespół
57 miejsce – I zespół
59 miejsce – III zespół

W rankingu indywidualnym najwięcej punktów z naszej szkoły uzyskała Weronika Pieńkowska.

Drodzy Uczniowie! Ogromnie dziękuję za poświęcony czas i wspaniałą współpracę. Jestem z Was dumna!

Opracowała:
Sobczyńska Aneta