W dniu 06.03.2022 roku w całej Polsce odbywała się X edycja Biegu „Tropem Wilczym”. Na całym świecie zorganizowano ponad tysiąc takowych biegów, a jednym z miejsc była Piątnica – dokładnie FORT III, okolice strzelnicy. Warto dodać, iż jest to największe tego typu przedsięwzięcie, jeżeli chodzi o bieg pamięci w naszym kraju.

W wyżej wspomnianych zawodach stratowali również uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie wraz ze swoim nauczycielem wychowania fizycznego p. Damianem Kwiatkowskim. Młodsi zawodnicy (poniżej 12 roku życia) mieli za zadanie przebiec dystans 500 metrów, gdzie również mogli liczyć na wsparcie swoich rodziców z racji tego, iż był to Bieg Rodzinny. W tej kategorii najlepszy okazał się uczeń Naszej szkoły – Nikodem Santocki. Na dłuższym dystansie ok. 2 km wystartowało ponad 300 zawodników i był to bieg łączony (strażacy i mundurowi oraz bieg OPEN). Do tego dystansu mogli zgłosić się wszyscy Ci, którzy ukończyli 12 rok życia. Uczniowie Naszej szkoły dość licznie pojawili się na linii startu, by w sposób aktywny uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. W biegu OPEN najlepszy okazał się z kolei Nasz nauczyciel w-f p. Damian Kwiatkowski.

Reasumując każdy, kto postanowił spróbować swoich sił na określonym dystansie i uczcił pamięć Żołnierzy Wyklętych jest zwycięzcą. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa za poświęcony trud, organizatorom za przygotowanie całego przedsięwzięcia na terenie Naszej gminy, zaś uczniom Szkoły Podstawowej w Dobrzyjałowie za chęci, wyniki oraz ambicję.

 

Gratulujemy Nikodemowi SantockiemuP. Damianowi Kwiatkowskiemu osiągniętego wyniku.