Naszą szkołę odwiedziła pani Grażyna Kulesza Szypulska, poetka i pisarka, laureatka wielu konkursów literackich. Utwory pani Grażyny nagradzane były na konkursach m.in. w Łomży, Wałbrzychu, Bielsku Białej. Ostatnie wyróżnienie to zajęcie trzeciego miejsca w konkursie na opowiadanie inspirowane twórczością Stanisława Lema z elementami historii Łomży organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży. 

W naszej szkole pani Grażyna z najmłodszymi uczniami prowadziła zajęcia literacko-plastyczne. Odczytała fragmenty znanych baśni i pokazała ilustracje. W drugiej części spotkania uczniowie samodzielnie wykonywali rysunki do wiersza Stanisława Jachowicza „Chory kotek”.

Natomiast uczniowie klas starszych wysłuchali pogadanki na temat polskich laureatów literackiej Nagrody Nobla Henryka Sieniewicza, Władysława Reymonta, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej i Olgi Tokarczuk. Mieli również możliwość zapoznania się z „czytnikiem”, urządzeniem przypominającym tablet, przeznaczonym do wyświetlania i dogodnego czytania tekstów zapisanych w formie cyfrowej. „Czytnik ebooków” wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy pytali o jego sposób działania i.... cenę.

Pani Grażyna, emerytowana nauczycielka języka polskiego, bardzo chwaliła uczniów naszej szkoły za zachowanie i zaangażowanie w czasie prowadzonych przez nią zajęć. W przerwie między zajęciami zapoznała się również z historią naszej szkoły oraz obserwowała przygotowania  do szkolnych „Andrzejek”.

Izabela Zapert