Za nami wyjątkowy – zaskakujący i zupełnie różniący się od poprzednich rok szkolny. Przede wszystkim był bardzo trudny emocjonalnie. Doświadczyliśmy ogromnego bólu spowodowanego odejściem naszego Dyrektora – śp. Pana Andrzeja Milewskiego, a następnie niepewności, ale jednocześnie ogromnej ciekawości i nadziei wraz z objęciem funkcji Dyrektora przez Panią Izabelę Zapert. Ten rok był również wyczerpujący fizycznie – edukacja prowadzona była w systemie zmiennym – trochę stacjonarnie, trochę hybrydowo, jednak najdłużej w formie zdalnej. Wdrożyliśmy  pracę na platformie Teams, wykorzystywaliśmy metody i techniki pracy na odległość, jednocześnie motywując uczniów do systematycznej pracy. Nieocenionym wsparciem wykazali się rodzice naszych wychowanków – mobilizowali i dopingowali swoje dzieci do podjęcia ogromnego wysiłku, z jakim przyszło się mierzyć podczas pracy zdalnej.

Dziś, po raz pierwszy od dwudziestu lat pożegnaliśmy uczniów klasy VIII, którzy przy wsparciu wychowawczyni – Pani Katarzyny Klepackiej – po raz ostatni zaprezentowali się naszej społeczności w części artystycznej. Dziękujemy wam za każdą inicjatywę, którą podejmowaliście na rzecz naszej szkoły. Dziękujemy za zaangażowanie i piękne występy w akademiach i uroczystościach szkolnych, pracę w Szkolnym Kole Caritas, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Życzymy wam, abyście dokonywali mądrych i właściwych wyborów, wielu sukcesów i realizacji zamierzonych celów.

W związku z odejściem naszych ósmoklasistów, pożegnaliśmy również ich rodziców, a szczególnie Panią Anetę Lewandowską i Panią Barbarę Łada, które od wielu lat poprzez aktywną i pełną zaangażowania pracę w Radzie Rodziców, miały ogromny udział w rozwoju naszej szkoły. Pani Aneta Lewandowska, która od 12 lat pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców, skierowała do całej społeczności szkolnej następujące słowa; „…z ogromną przyjemnością, a jednocześnie ze smutkiem powiem kilka słów, ponieważ jest to mój ostatni dzień w tej szkole… Na początku chciałabym serdecznie podziękować Panu Dyrektorowi Andrzejowi Milewskiemu. Miałam nadzieję, że będę mogła zrobić to osobiście, niestety los chciał inaczej. Jestem jednak pewna, że w tak ważnym dla nas dniu, jakim jest zakończenie roku szkolnego, jest z nami, patrzy na nas z góry i cieszy się z tyłu nagród i wyróżnień. Pan Dyrektor był cudownym człowiekiem, wspaniałym szefem. Zawsze liczył się ze zdaniem rodziców i starał się angażować nas w życie szkoły. Takiej współpracy z dyrekcją życzę każdej Radzie Rodziców.

Jestem przekonana, że współpraca z Panią Dyrektor układałaby się również doskonale. Jednak czasy, w których ostatnio przyszło nam żyć, nie pozwoliły nam do końca się o tym przekonać. Mimo to dziękuję Pani Dyrektor za te kilka spotkań i rozmów i życzę, aby praca w naszej szkole przynosiła Pani wiele radości i satysfakcji.

Za te 13 wspólnych lat dziękuję całej Radzie Pedagogicznej i pracownikom szkoły. Zawsze mogłam liczyć na państwa pomoc i współpracę w różnych sprawach. Dziękuję za wkład włożony w wychowanie moich dzieci, za podstawy edukacji, które zdobyły w tej szkole i które teraz przynoszą wspaniałe owoce. Dziękuję za uśmiech, serce i opiekę. Za wspólne wycieczki i imprezy szkolne i klasowe.

Serdeczne podziękowania składam również, a może przede wszystkim Rodzicom, którzy te kilkanaście lat temu obdarzyli mnie swoim zaufaniem i mimo kilku prób, nie pozwolili zrezygnować mi z powierzonej funkcji. Mam nadzieję, że Państwa nie zawiodłam…”

Zakończenie roku szkolnego było okazją do wręczenia uczniom podziękowań i nagród za szczególne osiągnięcia w nauce, udział w licznych konkursach i akcjach charytatywnych.  

Pani Irena Michalak – kierownik Placówki Terenowej KRUS w Łomży wręczyła Maciejowi Lewandowskiemu, uczniowi klasy VIII nagrodę za wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym.

Pani Dyrektor Izabela Zapert podsumowując wszelkie dokonania, działania i sukcesy, uhonorowała zasłużonych uczniów oraz zaangażowanych w życie szkoły rodziców. Na koniec życzyła spokojnych i bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Aneta Sobczyńska