W minioną sobotę - 29.05.2021 r. - w murach naszej szkoły odbył się  I Memoriałowy Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Milewskiego. Celem imprezy było upowszechnienie tego rodzaju aktywności fizycznej. Pragnęliśmy również uczcić naszego wieloletniego Dyrektora szkoły, śp. Andrzeja Milewskiego, który sam uwielbiał grać w tenisa ze swoimi uczniami. Patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Piątnica, P. Artur Wierzbowski, który ufundował nagrody dla najlepszych zawodników.

W zawodach wzięło udział 34 uczniów i uczennic klas IV-VIII ze szkół podstawowych z terenu Gminy Piątnica, w tym aż 16 uczestników naszej szkoły. Turniej podzielono na 2 kategorie wiekowe.

Poniżej przedstawiamy wyniki rywalizacji:

Kategoria dziewcząt kl. IV-VI

1 miejsce Kinga Kadłubowska – SP Kisielnica

2 miejsce Michalina Ptak – SP Dobrzyjałowo

3 miejsce Weronika Szumowska – SP Dobrzyjałowo

 

Kategoria chłopców kl. IV-VI

1 miejsce Hubert Popkowski- SP Dobrzyjałowo

2 miejsce Piotr Szewczyk - ZSP w Piątnicy

3 miejsce Jakub Konopka – SP Dobrzyjałowo

 

Kategoria dziewcząt kl. VII-VIII

1 miejsce Oliwia Plona- SP Kisielnica

2 miejsce Julia Sielawa – SP Dobrzyjałowo

3 miejsce Monika Sokołowska – SP Kisielnica

 

Kategoria chłopców kl. VII-VIII

1 miejsce Patryk Tarnacki – ZSP w Piątnica

2 miejsce Maciej Lewandowski- SP Dobrzyjałowo

3 miejsce Adrian Staniórski- SP Kisielnica

 

Zawodnicy, którzy uplasowali się w pierwszej trójce otrzymali medale, dyplomy oraz karty podarunkowe do sklepu sportowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zawodnikom, nauczycielom i przybyłym gościom dziękujemy za obecność i trzymanie kciuków na żywo. Jesteśmy również wdzięczni rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Jak zwykle mogliśmy na Was polegać.

Panu Arturowi Piaseckiemu (nauczyciel SP Drozdowo) oraz Pani Magdzie Lewandowskiej (nauczyciel SP Rakowo) dziękujemy za poprowadzenie rozgrywek. Natomiast Pani Anecie Sobczyńskiej oraz Panu Michałowi Chojnowskiemu za wsparcie uczniów w trakcie zawodów.

Zapraszamy również na kolejną edycję turnieju za rok!

Katarzyna Klepacka

fot. Aneta Sobczyńska